Jaluzi Perde Montajı :

Jaluzi perdeyi monte etmeden önce , montaj kelepçelerini duvara mı yada tavana mı monte edileceğini belirleyiniz. Montaj kelepçeleri tavan ve duvar montajı için tek modeldir. İki kelepçe arasındaki mesafe 80 cm. geçmemelidir . Jaluzi perdenin üst rayını kelepçenin içine yerleştirip montaj kelepçesini kilitleyiniz. Daha sonra çevirme çubuğunu takınız. Hareketli , eğimli pencere ve kapılar için kenar kılavuz rehberi kullanınız. Bu uygulama çerçeve içi ve ön yüz montajları için kullanılır.

Duvardan montaj yapıldığında jaluzi perdenin kapı ve pencerelerin açma kapama kollarına değmemesi için , doğramadan uzaklaştırma amacı ile uzatma ayakları kullanılır. Uzatma ayakları arasındaki mesafe 80 cm yi geçmemelidir. Jaluzi perdeyi kaldırırken ve indirirken şeritlerin yere paralel olmasına dikkat ediniz. Kaldırmak için çekme ipini perdeyi istenilen yüksekliğe çıkana kadar çekiniz. İndirmek için kilit mekanizması serbest kalıcak kadar çekme ipini çaprazlamasına hafifçe çekip sonra serbest bırakınız.
Daha fazla bilgi için 0212 250 70 43 Daha fazla…

Dikey Perde Montajı :

Dikey perdeyi monte etmeden önce , montaj yapılacak alanda perdenin çalışmasını önleyecek bir şeyin bulunup bulunmadığını kontrol ediniz . Duvara yada cama olan mesafenin , dikey perde paletlerinin açılıp kapanmasını önlemeyecek yeterli mesafede olmasına dikkat ediniz . Dikey perde rayını tavana montajda özel kelepçelerini kullanınız. İki montaj kelepçesi arasındaki mesafe 100cm yi geçmemelidir. En soldaki ve sağdaki montaj kelepçeleri kenardan en fazla 15 cm mesafede olmalıdır.

Dikey perde paletlerini takmadan önce , vagonların rahat bir şekilde üst ray içinde hareket ettiğini ve kancaların hepsinin aynı yönde takılıp takılmadığını kontrol ediniz. Açı veren çekme ipini çekerek vagonları düzeltiniz ve tekrar kısa bir çekişle kancaları aynı yönde sıraya koyunuz. Paletleri kancalara takıp kilitleyiniz . Hepsinin aynı yöne doğru baktığından emin olunuz. Dikey kumaş perdelerde paletlerin etek ucuna ağırlık ve zincirlerini takınız. Aluminyum ve pvc dikey perdelerde ağırlık ve zincir bulunmadığından bu işlem onlarda gerçekleştirilmez.
Rustik Perde Montajı :

Rustik perde dediğimiz taşıyıcı perde borularının montajı tavan veya duvara uygulanabilir. Genellikle duvara uygulanan boruların montajında, rustik ayakları pencerelerin iki kenarına gelecek şekilde monte edilir. Boru genişliği 160cm den fazla olan ölçülerde orta ayak kullanılır. Taşıyıcı ayakların perde borusunun kenarlarından 10-15 cm iç kısmına takılması uygundur. Perde halkaları monte edilmiş rustik perde borusu üzerine geçirilir.
Briz Perde Montajı :

Briz perde çubuğu genellikle kapı,pencere veya doğrama üzerine takılır.Briz çubukları en geniş 120 cm eninde kullanılabilir. İlk önce perdenin orjinal ayakları doğrama üzerine karşılıklı monte edilir.Daha sonra perde üzerindeki önceden dikilmiş kumaş kanala briz çubuğu geçirir. Kumaş doğal şekilde büzdürülür ve briz çubuğu karşılıklı ayaklara takılır.

Bir Cevap Yazın